Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

<

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywana również jako Dzień Świętości Życia jest najlepszą okazją do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W ostatnich latach kilkanaście osób z naszej parafii włączyło się w to dzieło.

Założyliśmy też Księgę Duchowej Adopcji, gdzie osoby podejmujące to piękne dzieło, które może przyczyniać się do ratowania ludzkiego życia, złożyły swój podpis pod formułą przyrzeczenia.

Duchowa adopcja jest aktem m o d l i t e w n y m, które funkcjonuje i działa tylko w ludzkim sumieniu. Dotyczy jednego dziecka poczętego, a zagrożonego aborcją. Osobie duchowo adoptującej nie jest znane - ani zagrożone dziecko, ani jego rodzice. Każdy, kto podejmuje to dzieło, zobowiązuje się przez 9. miesięcy do codziennej modlitwy w intencji dziecka nienarodzonego, codziennego odmówienia jednej tajemnicy Różańca i przyjęcia dobrego postanowienia.

Zachęcamy wszystkich, którym nie jest obojętne życie ludzkie do włączenia się w to dzieło.