Grupa Modlitwy Św. o. Pio

W dniach 9 - 13.12.2006 r. odbyły się rekolekcje adwentowe "Śladami św. o. Pio", połączone z przyjęciem relikwii św. o. Pio. Rekolekcje przeprowadził o. Andrzej Surkont - kapucyn z Piły.

Rekolekcje rozpoczęły się wprowadzeniem relikwii i poświęceniem figur św. o. Pio w obu kościołach należących do parafii: w kościele parafialnym M.B. Królowej Korony Polskiej w Nowej Wsi i w kościele filialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Koźmińcu. Przez kilka dni wierni parafii zapoznali się " dzięki naukom o. Andrzeja " z niezwykłym życiem i działalnością św. o. Pio.

Owocem tychże rekolekcji było powstanie w parafii Grupy Modlitwy św. o. Pio, którą erygował dekretem Ordynariusz kaliski ks. Bp. Stanisław Napierała.

Animatorem Grupy została p. Irena Talarczyk a opiekunem duchowym ks. Proboszcz.

Obecnie Grupa liczy 63 osoby. Każdego 23 dnia miesiąca, a więc w dniu odejścia o. Pio do Domu Ojca (z wyjątkiem miesięcy, w których 23. przypada w sobotę lub w niedzielę - wówczas w poniedziałek 24. lub 25.), Grupa ma swoją Mszę św., adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo, następnie na salce odbywa się spotkanie formacyjne i towarzyskie.

Bierzemy także udział w Diecezjalnych Spotkaniach Grup Modlitwy św. o. Pio w Wołczynie.

Serdecznie zapraszamy do naszego grona kolejnych czcicieli św. o. Pio.