"2015.08.30 Uśmiech PROBOSZCZA"

Rozmowa w kancelarii parafialnej: - Chciałbym z księdzem pogadać w trzy oczy. - Jak to w trzy oczy? Chyba w cztery oczy? - Nie, tylko w trzy, bo na to, co zaproponuję,ksiądz będzie musiał jedno oko przymknąć….

*******************************************************************************************

Pani katechetka zachwycona wzorowym zachowaniem Grzesia tak do niego mówi: - Grzesiu, ty chyba będziesz księdzem jak urośniesz! Na to mały, spokojny człowiek odpowiedział: - Wolałbym jakieś spokojniejsze zajęcie, proszę pani.

Na zakończenie Mszy ksiądz proboszcz, w ramach ogłoszeń, poinformował parafian: - Jak już wcześniej ogłaszałem, jutro przybędą do naszej parafii ojcowie franciszkanie, którzy będą przeżywać tu tydzień trzeźwości….

Mama do synka: -Dosyć już tej piłki nożnej! Wyłącz telewizor, zmów paciorek i do łóżka! - Mamo! A czy to ładnie odrywać Pana Boga od takiego dobrego meczu?!

Jasiu, powiedz nam - pyta ksiądz na lekcji religii - Co musimy zrobić, aby otrzymać rozgrzeszenie? - Musimy grzeszyć, proszę księdza - pada odpowiedz.

Nocą na murze kościoła jednego z męskich zakonów,jacyś "dowcipnisie" wymalowali duży napis "Księża naksiężyc!". Następnego dnia w Niedzielę, przed każdą Mszą Świętą pod napisem stał zakonnik z tacą i dużym plakatem:"Zbieramy na rakietę".

-Proszę księdza - żali się małżonek prosząc o radę - ilekroćpokłócę się z żoną, ona staje się historyczna. - Chyba histeryczna - delikatnie poprawia kapłan. - Nie, historyczna….. zaczyna grzebać w mojej przeszłości….

Ksiądz Kazimierz spotyka swojego przyjaciela z lat szkolnych,któremu błogosławił związek małżeński: - Szczęść Boże, Karolu! Dopiero od pięciu lat jesteśżonaty, a postarzałeś się o całe dziesięć! Co się z tobądzieje?! - Bo widzisz Kaziu, lata wojenne liczy się podwójnie….

Jan wstąpił do zakonu mnichów milczących. Już na wejściuprzeor zakonu powiedział mu: - Witam cię w naszych progach. W zasadzie możesz robićco ci się podoba, ale nie możesz się odzywać, chyba, że jaci na to zezwolę. Po pięciu latach przeor przychodzi do Jana: - Bracie Janie, dziś mija piąta rocznica twojego wstąpieniado zakonu, więc możesz powiedzieć dwa słowa. - Niewygodne łóżko. - Dobrze, rozumiem, zajmiemy się tym. Wymienimy łóżko na wygodniejsze. Minęło pięć lat i znowu przychodzi przeor: - Bracie Janie, dziś mija dziesiąta rocznica twojego przyjściado zakonu, więc możesz powiedzieć dwa słowa. - Zimne jedzenie. - Dobrze, rozumiem, zajmiemy się tym.Od tej pory brat Jan zaczął dostawać ciepłe posiłki. Po pięciu latach przeor przychodzi i mówi: - Dziś mija piętnaście lat, od kiedy postanowiłeś być znami, możesz powiedzieć dwa słowa. - Chcę odejść. A przeor na to, smutnie kiwając głową: - Wiedziałem, że tak to się skończy. Od samego początkutylko narzekałeś i narzekałeś….

Rozmowa z grabarzem: - Odpowiada panu taka praca? - No cóż…atmosfera jest raczej sztywna ale mam dużo ludzi podsobą…