PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
Nowa Wieś 53, 63-708 Rozdrażew
tel. 505 769 020
www.parafia.nowawies.com

NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (13.10.2019r.)

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone „żywy pomnik św. Jana Pawła II”.

2. Skorzystajmy z październikowego czasu łaski przez uczestnictwo z nabożeństwach różańcowych, które będę odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w soboty i niedziele przed Mszą św. W tym tygodniu w poniedziałek i w środę w Nowej Wsi o g. 15,oo będzie odprawiona Msza św. i nabożeństwo różańcowe dla dzieci.

3. W tym roku październik jest obchodzony jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Z tej racji chcemy podjąć dwie akcje wspomagające materialnie Misje św.: *) „W zdrowym ciele - zdrowy duch” - przez cały październik, przy bocznym ołtarzu można składać środki czystości dla pacjentów misyjnych szpitali: mydło, żele pod prysznic, pasty i szczoteczki do zębów, proszki do prania – dary te muszą być w oryginalnych i zamkniętych opakowaniach; *) „Znaki Wiary” - Różaniec, medalik, krzyżyk na szyję - to widzialne znaki przynależności do Kościoła i świadectwo życia chrześcijanina, są także bardzo ważne w przeżywaniu i pogłębianiu wiary. Każdy, kto posiada w domu nieużywane, w dobrym stanie: różańce, medaliki i krzyżyki na szyję, może je także złożyć na bocznym ołtarzu. Te „znaki wiary”, poprzez oo. Werbistów zostaną przekazane osobom wierzącym w krajach misyjnych.

4. W poniedziałek przypada Dzień Nauczyciela, w środę rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w piątek dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Tego dnia przed kościołem będą zbierane ofiary na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

6. W przyszłą niedzielę w całej Polsce odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św.

7. Przy bocznych ołtarzach wyłożone są druczki na wypominki jednorazowe i roczne.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:

w Nowej Wsi rodziny państwa: Wosiek, Kaczmarek, Kolenda.

w Koźmińcu panie: Ewę Michalak, Wiesławę Bączyk, Łucję Młynarczyk.

Zapowiedzi:

Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzajmy opiece Matki Boskiej Różańcowej.