Oficjalna Strona Parafii Rzymskokatolickiej

 pw. N.M.P. Królowej Korony Polskiej

w Nowej Wsi.
<---  Kościół parafialny w Nowej Wsi.                           Kościół filialny w Koźmińcu  --->


  Strona domowa
  Kontakt
  Kancelaria paraf.
  Program duszp.
  Porządek Mszy św.
  Ogł. duszpasterskie
  Aktualności
  Kronika parafialna
  Gazetka paraf.
  Rada parafialna
  Grupy duszp.
  Wypominki roczne
  Galeria
  Uśmiech proboszcza
  Kościół online
  Biblioteka
  Warto odwiedzić


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
NMP KRÓLOWEJ KORONY POLSKIEJ
Nowa Wieś 53, 63-708 Rozdrażew
tel. 505 769 020
www.parafia.nowawies.comOgłoszenia duszpasterskie

NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCY (19.05.2019r.)

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Gospodarczy zebraliśmy w Nowej Wsi 1714,72zł., w Koźmińcu 1201,98zł. Na potrzeby Seminarium zebraliśmy 270,35zł. Bóg zapłać.

3. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które będą odprawiane w kościele w dni powszednie w Nowej Wsi i w Koźmińcu po wieczornej Mszy św. Zachęcam także do odprawiania nabożeństw przy figurach i krzyżach parafii. W tym tygodniu nabożeństwa z moim udziałem będą odprawiane o g. 20,3o: w środę (22.05.) Nowa Wieś – k. p. Juskowiak; w sobotę (25.05.) Koźminiec – k. p. Błażejczyk.

4. We wtorek o g. 18,3o odbędzie się katecheza (w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa) dla uczniów klasy II Szkół Ponadgimnazjalnych.

5. W środę, w godzinach wieczornych, zostanie przeprowadzona w parafii zbiórka elektrośmieci, które należy wystawić przed posesję. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na Misje św.

6. W czwartek odbędzie się spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio, które rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu o g. 18,15. Ze względów organizacyjnych proszę, aby w spotkaniu uczestniczyły wszystkie osoby, które należą do Grupy.

7. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzi na ten apel Kościoła odprawimy nabożeństwo majowe w intencji Kościoła w Chinach.

8. W piątek po Mszy zapraszam na spotkanie na probostwie Zelatorów Róż Różańcowych, które należą do kościoła w Nowej Wsi.

9. W przyszłą sobotę po Mszy św., w Domu Katechetycznym, odbędzie się nauka dla rodziców i chrzestnych, którzy zamierzają ochrzcić swoje dziecko w czerwcu.

10. 1. czerwca na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Osoby chętne do uczestnictwa w tym wydarzeniu, mogą zapisywać się u p. Wiesławy Soczewa.

11. 18. maja br. rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia narodzin św. Jana Pawła II. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków, przez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcam wszystkich Parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.darna100.pl

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:

w Nowej Wsi rodziny państwa: Soczewa, Droszcz, Hartwig.

w Koźmińcu panie: Kornelię Gryszka, Beatę Oleśków, Natalię Czajka.


Zapowiedzi:

Artur Bestry (parafia Nowa Wieś) i Martyna Rosa (parafia Kobierno) zap. 1.

Dawid Maliński (parafia Pamięcin) i Monika Maria Kubiak (parafia Nowa Wieś) zap. 1.

Wstawiennictwu Loretańskiej Pani polecajmy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
.

Liczniki internetowe