PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
Nowa Wieś 53, 63-708 Rozdrażew
tel. 505 769 020
www.parafia.nowawies.com

NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 16.01.2022.)

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

2. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Gospodarczy zebraliśmy w Nowej Wsi 1926,45zł. + 200zł., 100zł. i 50 zł. indywidualne ofiary, w Koźmińcu 1938,10zł. + indywidualna ofiara 1000zł. Serdeczne Bóg zapłać.

3. Uprzejmie zapraszam na „Msze św. kolędowe”, połączone z nabożeństwem do Świętej Rodziny, podczas których będziemy się modlić o błogosławieństwo, opiekę Bożą i wszelkie potrzebne łaski dla Waszych rodzin i o wieczne szczęście dla Waszych bliskich Zmarłych.

Po zakończeniu liturgii przedstawiciel każdego domu odbierze „Pakiet kolędowy” zawierający: kartkę z modlitwami i rytem pobłogosławienia domu broszurę pt. „Tajemnica Mszy świętej… odkryj ją wreszcie”, obrazki oraz tzw. „zestaw Trzech Króli” – zawierający kredę do oznaczenia drzwi domu oraz węgielek i kadzidło do okadzenia domu/mieszkania.

Zapraszam także w Nowej Wsi do kancelarii, w Koźmińcu do zakrystii, celem zaktualizowania kartotek parafialnych: dopisania do kartotek tych Parafian, którzy w ostatnich dwóch latach zamieszkali w naszej parafii (a jeszcze tego nie uczynili) i wykreślenia osób, które w ostatnich dwóch latach wyprowadziły się z parafii. Będzie też możliwość rezerwowania intencji mszalnych.

Po powrocie z kościoła w mieszkaniach odbędzie się liturgia domowa połączona z pokropieniem domu wodą święconą (każda rodzina zdecyduje, o której godzinie rozpocznie domową liturgię - proponuję rozpocząć o g. 20,3o i zakończyć Apelem Jasnogórskim). Przypominam także, że przez cały czas można zaopatrywać się w wodę święconą, która jest dostępna w kościele przy bocznym ołtarzu.

W czasie Mszy św. będzie można (choć nie jest to konieczne) złożyć na tacę tzw. ofiarę kolędową, która będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, za co z góry serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.

4. Bardzo proszę, aby nie wrzucać kartek z intencjami mszalnymi do koszyczka, tylko uzgadniać ze mną termin, ponieważ nie zawsze jest możliwe odprawienie Mszy w terminie jaki sobie życzy ofiarodawca. Przy okazji także przypominam (ponieważ w ostatnim czasie znowu kilka osób twierdziło, że nie znają numeru telefonicznego do parafii – niektórzy proszą o numer, a inni nawet dosyć agresywnie zarzucają mi, że go ukrywam), iż od pierwszego numeru „Ku niebu”, który ukazał się 4 września 2016r., w każdym numerze jest podawany adres i numer telefonu parafii; jest także zamieszczony na internetowej stronie parafii i w gablocie ogłoszeń.

5. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

6. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

7. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Słowa Bożego.

8. Także w przyszłą niedzielę, o g. 14,oo odbędzie się Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zgłoszenia chętnych – z podaniem na kartce tytułu utworu i nazwiskiem wykonawcy – jeszcze do dzisiaj.

9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:

w Nowej Wsi rodziny państwa: Pabich, Kryś, Konowalczyk.

w Koźmińcu panie: Lucynę Rataj, Iwonę Mocek, Donatę Szwałek.

Plan Mszy kolędowych (g, 18:00)

17.01.2022r. - Nowa Wieś mieszkańcy domów nr 84 – 110;
19.01.2022r - Nowa Wieś pozostałe rodziny, Parafianie z Maciejewa i Trzemeszna;
20.01.2022r. - Koźminiec: mieszkańcy domów nr 1 – 30;
21.01.2022r. - Koźminiec: mieszkańcy domów nr 31 – 59;
26.01.2022r. - Koźminiec: mieszkańcy domów nr 60 – 86;
27.01.2022r. - Koźminiec: mieszkańcy domów nr 87 – 110;
28.01.2022r. - pozostałe rodziny z Koźmińca i Parafianie z Izbiczna.
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.