Oficjalna Strona Parafii Rzymskokatolickiej

 pw. N.M.P. Królowej Korony Polskiej

w Nowej Wsi.
<---  Kościół parafialny w Nowej Wsi.                           Kościół filialny w Koźmińcu  --->


  Strona domowa
  Kontakt
  Kancelaria paraf.
  Program duszp.
  Porządek Mszy św.
  Ogł. duszpasterskie
  Aktualności
  Kronika parafialna
  Gazetka paraf.
  Rada parafialna
  Grupy duszp.
  Wypominki roczne
  Galeria
  Uśmiech proboszcza
  Kościół online
  Biblioteka
  Warto odwiedzić
  Reg. cmentarza


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
NMP KRÓLOWEJ KORONY POLSKIEJ
Nowa Wieś 53, 63-708 Rozdrażew
tel. 505 769 020
www.parafia.nowawies.comOgłoszenia duszpasterskie

NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 16.01.2022.)

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

2. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Gospodarczy zebraliśmy w Nowej Wsi 1926,45zł. + 200zł., 100zł. i 50 zł. indywidualne ofiary, w Koźmińcu 1938,10zł. + indywidualna ofiara 1000zł. Serdeczne Bóg zapłać.

3. Uprzejmie zapraszam na „Msze św. kolędowe”, połączone z nabożeństwem do Świętej Rodziny, podczas których będziemy się modlić o błogosławieństwo, opiekę Bożą i wszelkie potrzebne łaski dla Waszych rodzin i o wieczne szczęście dla Waszych bliskich Zmarłych.

Po zakończeniu liturgii przedstawiciel każdego domu odbierze „Pakiet kolędowy” zawierający: kartkę z modlitwami i rytem pobłogosławienia domu broszurę pt. „Tajemnica Mszy świętej… odkryj ją wreszcie”, obrazki oraz tzw. „zestaw Trzech Króli” – zawierający kredę do oznaczenia drzwi domu oraz węgielek i kadzidło do okadzenia domu/mieszkania.

Zapraszam także w Nowej Wsi do kancelarii, w Koźmińcu do zakrystii, celem zaktualizowania kartotek parafialnych: dopisania do kartotek tych Parafian, którzy w ostatnich dwóch latach zamieszkali w naszej parafii (a jeszcze tego nie uczynili) i wykreślenia osób, które w ostatnich dwóch latach wyprowadziły się z parafii. Będzie też możliwość rezerwowania intencji mszalnych.

Po powrocie z kościoła w mieszkaniach odbędzie się liturgia domowa połączona z pokropieniem domu wodą święconą (każda rodzina zdecyduje, o której godzinie rozpocznie domową liturgię - proponuję rozpocząć o g. 20,3o i zakończyć Apelem Jasnogórskim). Przypominam także, że przez cały czas można zaopatrywać się w wodę święconą, która jest dostępna w kościele przy bocznym ołtarzu.

W czasie Mszy św. będzie można (choć nie jest to konieczne) złożyć na tacę tzw. ofiarę kolędową, która będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, za co z góry serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.

4. Bardzo proszę, aby nie wrzucać kartek z intencjami mszalnymi do koszyczka, tylko uzgadniać ze mną termin, ponieważ nie zawsze jest możliwe odprawienie Mszy w terminie jaki sobie życzy ofiarodawca. Przy okazji także przypominam (ponieważ w ostatnim czasie znowu kilka osób twierdziło, że nie znają numeru telefonicznego do parafii – niektórzy proszą o numer, a inni nawet dosyć agresywnie zarzucają mi, że go ukrywam), iż od pierwszego numeru „Ku niebu”, który ukazał się 4 września 2016r., w każdym numerze jest podawany adres i numer telefonu parafii; jest także zamieszczony na internetowej stronie parafii i w gablocie ogłoszeń.

5. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

6. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

7. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Słowa Bożego.

8. Także w przyszłą niedzielę, o g. 14,oo odbędzie się Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zgłoszenia chętnych – z podaniem na kartce tytułu utworu i nazwiskiem wykonawcy – jeszcze do dzisiaj.

9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:

w Nowej Wsi rodziny państwa: Pabich, Kryś, Konowalczyk.

w Koźmińcu panie: Lucynę Rataj, Iwonę Mocek, Donatę Szwałek.


Plan Mszy kolędowych (g, 18:00)

17.01.2022r. - Nowa Wieś mieszkańcy domów nr 84 – 110;
19.01.2022r - Nowa Wieś pozostałe rodziny, Parafianie z Maciejewa i Trzemeszna;
20.01.2022r. - Koźminiec: mieszkańcy domów nr 1 – 30;
21.01.2022r. - Koźminiec: mieszkańcy domów nr 31 – 59;
26.01.2022r. - Koźminiec: mieszkańcy domów nr 60 – 86;
27.01.2022r. - Koźminiec: mieszkańcy domów nr 87 – 110;
28.01.2022r. - pozostałe rodziny z Koźmińca i Parafianie z Izbiczna.
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.
.

Liczniki internetowe