Oficjalna Strona Parafii Rzymskokatolickiej

 pw. N.M.P. Królowej Korony Polskiej

w Nowej Wsi.




<---  Kościół parafialny w Nowej Wsi.                           Kościół filialny w Koźmińcu  --->


  Strona domowa
  Kontakt
  Kancelaria paraf.
  Program duszp.
  Porządek Mszy św.
  Ogł. duszpasterskie
  Aktualności
  Kronika parafialna
  Gazetka paraf.
  Rada parafialna
  Grupy duszp.
  Wypominki roczne
  Galeria
  Uśmiech proboszcza
  Kościół online
  Biblioteka
  Warto odwiedzić
  Reg. cmentarza


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
NMP KRÓLOWEJ KORONY POLSKIEJ
Nowa Wieś 53, 63-708 Rozdrażew
tel. 505 769 020
www.parafia.nowawies.com



Ogłoszenia duszpasterskie

NA II NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

1. Pan Bóg ma konkretny plan Zbawienia i każdy człowiek ma w nim swoje miejsce: Prorok Izajasz kreśli obraz Sługi Bożego, który odnowi Izraela i będzie światłością dla pogan; przyniesie zbawienie aż do krańców ziemi. Odnajdujemy tu zarys duchowej sylwetki Pana Jezusa. Święty Jan Chrzciciel w sposób bardzo jasny i jednoznaczny wskazuje uczniom Pana Jezusa jako Baranka i Syna Bożego. Święty Paweł – Apostoł Jezusa Chrystusa, i Sostenes, brat, służą uświęconym w Chrystusie i powołanym do świętości. Każdy z nas może dodać od siebie słowa Psalmisty: „Z nadzieją czekałem na Pana, a On się pochylił nade mną”.

2. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

3. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

4. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Gospodarczy zebraliśmy w Nowej Wsi 2002,55zł, 1€ i 20 pensów, w Koźmińcu 999,67zł. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Dzisiaj o g. 14,oo odbędzie się Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek.

6. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca.

7. W czwartek, 23 stycznia, odbędzie się spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio, które rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu o g. 16,15.

8. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

9. W przyszłą sobotę po Mszy św. w Nowej Wsi w Domu Parafialnym odbędzie się nauka dla rodziców i chrzestnych, którzy zamierzają ochrzcić swoje dziecko w lutym

10. Serdecznie Bóg zapłać państwu Ewie i Januszowi Jakubek, za ufundowanie mebli do kancelarii parafialnej.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:

w Nowej Wsi rodziny państwa: Wojtkowiak, Kaczmarek, Wojciechowskich.

w Koźmińcu panie: Henrykę Woźniak, Dorotę Matuszkiewicz, Faustynę Roszak.


Kolenda:

Kolęda (od g. 10,oo):
Poniedziałek (20.01.) - Budy: p. Czajka - p. Talarczyk i Nowa Wieś p. Talarczyk - p. Kęsy.
Wtorek (21.01.) - Wyki: p. Marcinek - p. Jankowskich i p. Chałupniczak - p. Bukowskich.
Środa (22.01.) - Nowa Wieś p. Szwałek - p. Szkudłapski.
Piątek (24.01.) - Nowa Wieś: p. Dzierla - p. Szczepaniak.
Uprzejmie proszę, aby w trakcie kolędy zgłaszały się małżeństwa obchodzące w 2020r. jubileusz 25-lecia i 50-lecia pożycia małżeńskiego. Dzieci proszę, aby miały przygotowane książeczki niedzielne i zeszyty z religii. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzmy obfitości Bożej łaski.
.

Liczniki internetowe