Oficjalna Strona Parafii Rzymskokatolickiej

 pw. N.M.P. Królowej Korony Polskiej

w Nowej Wsi.
<---  Kościół parafialny w Nowej Wsi.                           Kościół filialny w Koźmińcu  --->


  Strona domowa
  Kontakt
  Kancelaria paraf.
  Program duszp.
  Porządek Mszy św.
  Ogł. duszpasterskie
  Aktualności
  Kronika parafialna
  Gazetka paraf.
  Rada parafialna
  Grupy duszp.
  Wypominki roczne
  Galeria
  Uśmiech proboszcza
  Kościół online
  Biblioteka
  Warto odwiedzić


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
NMP KRÓLOWEJ KORONY POLSKIEJ
Nowa Wieś 53, 63-708 Rozdrażew
tel. 505 769 020
www.parafia.nowawies.comOgłoszenia duszpasterskie

NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (13.10.2019r.)

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone „żywy pomnik św. Jana Pawła II”.

2. Skorzystajmy z październikowego czasu łaski przez uczestnictwo z nabożeństwach różańcowych, które będę odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w soboty i niedziele przed Mszą św. W tym tygodniu w poniedziałek i w środę w Nowej Wsi o g. 15,oo będzie odprawiona Msza św. i nabożeństwo różańcowe dla dzieci.

3. W tym roku październik jest obchodzony jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Z tej racji chcemy podjąć dwie akcje wspomagające materialnie Misje św.: *) „W zdrowym ciele - zdrowy duch” - przez cały październik, przy bocznym ołtarzu można składać środki czystości dla pacjentów misyjnych szpitali: mydło, żele pod prysznic, pasty i szczoteczki do zębów, proszki do prania – dary te muszą być w oryginalnych i zamkniętych opakowaniach; *) „Znaki Wiary” - Różaniec, medalik, krzyżyk na szyję - to widzialne znaki przynależności do Kościoła i świadectwo życia chrześcijanina, są także bardzo ważne w przeżywaniu i pogłębianiu wiary. Każdy, kto posiada w domu nieużywane, w dobrym stanie: różańce, medaliki i krzyżyki na szyję, może je także złożyć na bocznym ołtarzu. Te „znaki wiary”, poprzez oo. Werbistów zostaną przekazane osobom wierzącym w krajach misyjnych.

4. W poniedziałek przypada Dzień Nauczyciela, w środę rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w piątek dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Tego dnia przed kościołem będą zbierane ofiary na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

6. W przyszłą niedzielę w całej Polsce odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św.

7. Przy bocznych ołtarzach wyłożone są druczki na wypominki jednorazowe i roczne.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:

w Nowej Wsi rodziny państwa: Wosiek, Kaczmarek, Kolenda.

w Koźmińcu panie: Ewę Michalak, Wiesławę Bączyk, Łucję Młynarczyk.


Zapowiedzi:

Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzajmy opiece Matki Boskiej Różańcowej.
.

Liczniki internetowe