PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
Nowa Wieś 53, 63-708 Rozdrażew
tel. 505 769 020
www.parafia.nowawies.com

NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU (17.03.2019r.)

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

3. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Gospodarczy zebraliśmy w Nowej Wsi 1953,10zł., w Koźmińcu 856,27zł. i 11 €. Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu w kościele parafialnym:
- w poniedziałek będzie odprawiona nowenna do św. Józefa;
- w środę Nowenna do MB Miłosierdzia;
- w piątek po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5. Niech naszą odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie udział w wielkopostnych nabożeństwach. W Nowej Wsi Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki po Mszy św. o g. 15,oo (w tym tygodniu o prowadzenie Drogi Krzyżowej uprzejmie proszę Członkinie Parafialnego Zespołu Caritas), Gorzkie Żale w niedzielę o g. 15,oo. W Koźmińcu Droga Krzyżowa będzie odprawiana w czwartki po Mszy św., a Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św.

6. 25. marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Osoby, które zechcą podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego (polegającą na codziennym odmówieniu 1. dziesiątki Różańca i specjalnej modlitwy w intencji dziecka poczętego i jego rodziców od Zwiastowania Pańskiego do Bożego Narodzenia. Modlitwy te można weprzeć dobrymi uczynkami) zapraszam w przyszłą niedzielę lub w poniedziałek 25. marca do zakrystii, celem złożenia swojego podpisu w Parafialnej Księdze Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

7. Uprzejmie proszę o składanie ofiar na daninę diecezjalną, na kwiaty do Grobu Pańskiego i za miejsca w ławkach.

8. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu pracowały na rzecz parafii. Osobę, która zechciałaby nabyć drewno na opał, proszę o kontakt telefoniczny.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:

w Nowej Wsi rodziny państwa: Gościniak, Marcisz, Marcisz.

w Koźmińcu panie: Ewę Waleńską, Ignę Kostuj, Jolantę Panek.

Zapowiedzi:

Michał Lis (parafia Nowa Wieś) i
Patrycja Bączyk (parafia Nowa Wieś) zap. 2.

Krzysztof Urbanowicz (parafia bł. Michała Kozala w Śremie) i
Beata Biernacka (parafia Nowa Wieś) zap. 2.

Oliwier Bukowski (parafia Nowa Wieś) i
Adrianna Serek (parafia Borzęciczki) zap. 1.

Dariusz Jan Gęstwa (parafia Nowa Wieś) i
Aneta Burda (parafia Nowa Wieś) zap. 1.

Niech Boże błogosławieństwo i ludzka życzliwość towarzyszą wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.