PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
tel. 505 769 020
www.parafia.nowawies.com

NA II NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

1. Pan Bóg ma konkretny plan Zbawienia i każdy człowiek ma w nim swoje miejsce: Prorok Izajasz kreśli obraz Sługi Bożego, który odnowi Izraela i będzie światłością dla pogan; przyniesie zbawienie aż do krańców ziemi. Odnajdujemy tu zarys duchowej sylwetki Pana Jezusa. Święty Jan Chrzciciel w sposób bardzo jasny i jednoznaczny wskazuje uczniom Pana Jezusa jako Baranka i Syna Bożego. Święty Paweł – Apostoł Jezusa Chrystusa, i Sostenes, brat, służą uświęconym w Chrystusie i powołanym do świętości. Każdy z nas może dodać od siebie słowa Psalmisty: „Z nadzieją czekałem na Pana, a On się pochylił nade mną”.

2. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

3. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

4. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Gospodarczy zebraliśmy w Nowej Wsi 2002,55zł, 1€ i 20 pensów, w Koźmińcu 999,67zł. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Dzisiaj o g. 14,oo odbędzie się Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek.

6. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca.

7. W czwartek, 23 stycznia, odbędzie się spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio, które rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu o g. 16,15.

8. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

9. W przyszłą sobotę po Mszy św. w Nowej Wsi w Domu Parafialnym odbędzie się nauka dla rodziców i chrzestnych, którzy zamierzają ochrzcić swoje dziecko w lutym

10. Serdecznie Bóg zapłać państwu Ewie i Januszowi Jakubek, za ufundowanie mebli do kancelarii parafialnej.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:

w Nowej Wsi rodziny państwa: Wojtkowiak, Kaczmarek, Wojciechowskich.

w Koźmińcu panie: Henrykę Woźniak, Dorotę Matuszkiewicz, Faustynę Roszak.

Kolenda:

Kolęda (od g. 10,oo):
Poniedziałek (20.01.) - Budy: p. Czajka - p. Talarczyk i Nowa Wieś p. Talarczyk - p. Kęsy.
Wtorek (21.01.) - Wyki: p. Marcinek - p. Jankowskich i p. Chałupniczak - p. Bukowskich.
Środa (22.01.) - Nowa Wieś p. Szwałek - p. Szkudłapski.
Piątek (24.01.) - Nowa Wieś: p. Dzierla - p. Szczepaniak.
Uprzejmie proszę, aby w trakcie kolędy zgłaszały się małżeństwa obchodzące w 2020r. jubileusz 25-lecia i 50-lecia pożycia małżeńskiego. Dzieci proszę, aby miały przygotowane książeczki niedzielne i zeszyty z religii. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzmy obfitości Bożej łaski.