PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
Nowa Wieś 53, 63-708 Rozdrażew
tel. 505 769 020
www.parafia.nowawies.com

NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ (18.04.2021.).

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się dzisiaj Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

2. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Gospodarczy zebraliśmy w Nowej Wsi 1324,55zł. + 280zł. - indywidualne ofiary, w Koźmińcu 1831,50zł. + 200zł. – indywidualne ofiary. Serdeczne Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu w kościele parafialnym będą odprawione następujące nabożeństwa: w środę do św. Józefa, w czwartek MB Miłosierdzia, w piątek do Miłosierdzia Bożego.

4. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji polskich ziem, którego dokonał św. Wojciech. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą sobotę, po Mszy w Nowej Wsi, w Domu Katechetycznym odbędzie się nauka dla rodziców i chrzestnych, którzy zamierzają ochrzcić swoje dziecko w maju.

6. W zakrystii można odbierać pamiątki dla dzieci, które we wrześniu przystąpiły do I Komunii Świętej. Koszt pamiątki wynosi 20zł.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:

w Nowej Wsi rodziny państwa: Orpel, Bestry, Grad.

w Koźmińcu panie: Darię Grad, Ewę Waleńską, Ignę Kostuj.

Zapowiedzi Przedślubne:

Szymon Jankowski – par. Karmin i
Sandra Anna Grad – par. Karmin (wcześniej par. Nowa Wieś) zap. 3.

Krzysztof Lis – par. Nowa Wieś i
Gabriela Berus – par. Borzęciczki zap. 2.

Przemysław Jan Szmaj – par. Grabów nad Prosną i
Monika Duczmal – par. Nowa Wieś zap. 2.

Mirosław Dobry – par. Nowa Wieś, wcześniej par. Rozdrażew i
Małgorzata Monika Szyszka – par. Nowa Wieś zap. 1.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy obfitości łask Zmartwychwstałego Pana i opieki Matki Najświętszej.

Diecezjalne Technikum im. św. Józefa w Kaliszu organizuje tydzień otwarty w dniach od 19 - 24 kwietnia. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych zainteresowani kształceniem się w zawodach: technik informatyk, mechatronik, programista, technolog drewna, fotografii i multimediów będą mogli zobaczyć szkołę, zapoznać się z ofertą kształcenia i profilem wychowawczym opartym na wartościach katolickich. Prosimy o zachowanie środków sanitarnych.

Apel Policji do Seniorów: „Drodzy Seniorzy! W ostatnim czasie na terenie miasta i powiatu kaliskiego pojawiły się kolejne przypadki oszustw na szkodę osób starszych metodą na „policjanta" oraz „Funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji". Metody te polegają na tym, że przestępca dzwoni do ofiary, przedstawia się jako funkcjonariusz policji lub Centralnego Biura Śledczego i informuje rozmówcę o tym, że prowadzone są działania mające na celu udaremnienie ataków hakerskich na rachunki prowadzone w bankach. „Fałszywy funkcjonariusz" podaje często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki, prosi aby nie przerywać rozmowy telefonicznej i wybrać numer na Policję. Zazwyczaj starsza osoba nie rozłączając poprzedniej rozmowy wybiera alarmowy numer 112. Wtedy inny głos w słuchawce przekonuje ofiarę, że bierze udział w akcji rozpracowania oszusta. Sprawcy wywierają na ofiarach presję czasu. Nie dają chwili na zastanowienie się czy sprawdzenie informacji o dzwoniącym. Przekonują starsze osoby, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców.
Dlatego przypominamy i apelujemy:
- funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują obywateli o prowadzonych działaniach operacyjnych,
- policjanci nie proszą o przekazanie pieniędzy jak również przelanie środków finansowych na wskazane konto,
- nigdy nie przekazuj gotówki osobom, których nie znasz,
- nie ulegaj presji czasu wywieranej przez rozmówcę w trakcie rozmowy telefonicznej, rozłącz się i o zaistniałej sytuacji poinformuj policję lub najbliższych”.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rozdrażewie realizuje program „Wspieraj Seniora”, którego celem jest zapewnienie usługi wsparcia osobom starszym i samotnym powyżej 70 roku, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu. Osoby starsze mogą dokonać zgłoszenia dzwoniąc na ogólnopolską infolinię pod numer telefonu 22 505 11 11 lub bezpośrednio do Ośrodka Pomocy Społecznej w Rozdrażewie pod numer telefonu 62 72 21 324. Program będzie realizowany do końca 2021r. lecz nie dłużej niż do odwołania epidemii.