PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
Nowa Wieś 53, 63-708 Rozdrażew
tel. 505 769 020
www.parafia.nowawies.com

NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCY (19.05.2019r.)

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Gospodarczy zebraliśmy w Nowej Wsi 1714,72zł., w Koźmińcu 1201,98zł. Na potrzeby Seminarium zebraliśmy 270,35zł. Bóg zapłać.

3. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które będą odprawiane w kościele w dni powszednie w Nowej Wsi i w Koźmińcu po wieczornej Mszy św. Zachęcam także do odprawiania nabożeństw przy figurach i krzyżach parafii. W tym tygodniu nabożeństwa z moim udziałem będą odprawiane o g. 20,3o: w środę (22.05.) Nowa Wieś – k. p. Juskowiak; w sobotę (25.05.) Koźminiec – k. p. Błażejczyk.

4. We wtorek o g. 18,3o odbędzie się katecheza (w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa) dla uczniów klasy II Szkół Ponadgimnazjalnych.

5. W środę, w godzinach wieczornych, zostanie przeprowadzona w parafii zbiórka elektrośmieci, które należy wystawić przed posesję. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na Misje św.

6. W czwartek odbędzie się spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio, które rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu o g. 18,15. Ze względów organizacyjnych proszę, aby w spotkaniu uczestniczyły wszystkie osoby, które należą do Grupy.

7. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzi na ten apel Kościoła odprawimy nabożeństwo majowe w intencji Kościoła w Chinach.

8. W piątek po Mszy zapraszam na spotkanie na probostwie Zelatorów Róż Różańcowych, które należą do kościoła w Nowej Wsi.

9. W przyszłą sobotę po Mszy św., w Domu Katechetycznym, odbędzie się nauka dla rodziców i chrzestnych, którzy zamierzają ochrzcić swoje dziecko w czerwcu.

10. 1. czerwca na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Osoby chętne do uczestnictwa w tym wydarzeniu, mogą zapisywać się u p. Wiesławy Soczewa.

11. 18. maja br. rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia narodzin św. Jana Pawła II. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków, przez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcam wszystkich Parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.darna100.pl

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:

w Nowej Wsi rodziny państwa: Soczewa, Droszcz, Hartwig.

w Koźmińcu panie: Kornelię Gryszka, Beatę Oleśków, Natalię Czajka.

Zapowiedzi:

Artur Bestry (parafia Nowa Wieś) i Martyna Rosa (parafia Kobierno) zap. 1.

Dawid Maliński (parafia Pamięcin) i Monika Maria Kubiak (parafia Nowa Wieś) zap. 1.

Wstawiennictwu Loretańskiej Pani polecajmy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.