Oficjalna Strona Parafii Rzymskokatolickiej

 pw. N.M.P. Królowej Korony Polskiej

w Nowej Wsi.
<---  Kościół parafialny w Nowej Wsi.                           Kościół filialny w Koźmińcu  --->


  Strona domowa
  Kontakt
  Kancelaria paraf.
  Program duszp.
  Porządek Mszy św.
  Ogł. duszpasterskie
  Aktualności
  Kronika parafialna
  Gazetka paraf.
  Rada parafialna
  Grupy duszp.
  Wypominki roczne
  Galeria
  Uśmiech proboszcza
  Kościół online
  Biblioteka
  Warto odwiedzić


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
NMP KRÓLOWEJ KORONY POLSKIEJ
Nowa Wieś 53, 63-708 Rozdrażew
tel. 505 769 020
www.parafia.nowawies.comOgłoszenia duszpasterskie

NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (18.08.2019r.)

1. Ocena tego, co jest pomyślne dla każdego człowieka, jest niezwykle subiektywna. W chwili nieszczęścia opinie na ten temat stają się jeszcze bardziej radykalne. Stąd bycie prorokiem w godzinie próby jest niezwykle niebezpieczne. Nie tylko doświadczył tego prorok Jeremiasz, ale wielu innych ludzi Bożych. Autor Listu do Hebrajczyków radzi nam, byśmy w takim momencie patrzyli na Chrystusa i na Jego krzyż, a wtedy staniemy się silni i stanowczy w walce z grzechem. Ta walka jednak może nam przysporzyć wrogów nawet wśród najbliższych, którzy, niestety, wolą grzech niż życie łaski. Z grzechem się nie pertraktuje, bo to prosta droga do zdradzenia Chrystusa, a w końcu samego siebie. Dzisiaj Pan Bóg zwraca się do nas przez swoje słowo, abyśmy wystąpili w dobrych zawodach i bieg ukończyli.

2. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Gospodarczy zebraliśmy w Nowej Wsi 2 004, 64zł, a w Koźmińcu 1016,97zł. Serdeczne Bóg zapłać.

3. Bóg zapłać za przygotowanie wieńców dożynkowych.

4. W tym tygodniu w Nowej Wsi w poniedziałek będzie odprawiona nowenna do św. Józefa a w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5. W czwartek nie będzie czynna kancelaria parafialna. Równocześnie przypominam, że kancelaria jest czynna w dni powszednie, bezpośrednio po Mszy św. w Nowej Wsi.

6. W piątek obchodzić będziemy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierać będziemy ofiary na rozwój naszego diecezjalnego radia: „Radia Rodzina”.

8. 4. września odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę. Koszt przejazdu i ubezpieczenia wynosi 50 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać adres zamieszkania i swój numer pesel – te dane konieczne są do ubezpieczenia wyjazdu.

9. Organizatorzy akcji „Różaniec do granic", która w 2017 r. przywiodła tysiące Polaków na granice kraju do wspólnej modlitwy o Polskę, zapraszają na następne podobne wydarzenie: „Polska pod Krzyżem”. 14 września we Włocławku (z przyczyn organizacyjnych zostało zmienione miejsce spotkania), odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji przezwyciężenia kryzysu wiary w Kościele. Osoby chętne mogą zapisywać się u p. Wiesławy Soczewa. Koszt wyjazdu wynosi 50zł.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:

w Nowej Wsi rodziny państwa: Andrzejewskich, Kolenda, Wojciechowskich. w Koźmińcu panie: Ewę Grad, Irenę i Kingę Oleśków.


Zapowiedzi:

Adam Tomasz Jarocki – parafia Rozdrażew i
Daria Zuzanna Zapałowska - parafia Rozdrażew (wcześniej parafia Nowa Wieś) zap. 3.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia złóżmy serdeczne życzenia i zapewnienie o naszej pamięci przed Panem.
.

Liczniki internetowe