Oficjalna Strona Parafii Rzymskokatolickiej

 pw. N.M.P. Królowej Korony Polskiej

w Nowej Wsi.
<---  Kościół parafialny w Nowej Wsi.                           Kościół filialny w Koźmińcu  --->


  Strona domowa
  Kontakt
  Kancelaria paraf.
  Program duszp.
  Porządek Mszy św.
  Ogł. duszpasterskie
  Aktualności
  Kronika parafialna
  Gazetka paraf.
  Rada parafialna
  Grupy duszp.
  Wypominki roczne
  Galeria
  Uśmiech proboszcza
  Kościół online
  Biblioteka
  Warto odwiedzić
  Reg. cmentarza


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
NMP KRÓLOWEJ KORONY POLSKIEJ
Nowa Wieś 53, 63-708 Rozdrażew
tel. 505 769 020
www.parafia.nowawies.comOgłoszenia duszpasterskie

NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ (15.05.2022r.)

1. Nowe Prawo, które jako swoją ostatnią wolę Jezus daje w Wieczerniku, stanowi znak jedności we wspólnocie wierzących. Jest nie tyle wynikiem poświęcenia się dla innych, co raczej najgłębszym pragnieniem serca i osobistym zyskiem dla kogoś, kto kocha. Każdy człowiek odnosi bowiem korzyść, gdy jest kochany. Jednak największą korzyść odnosi ten, kto kocha innych, dając im siebie, na wzór Jezusa.

2. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Gospodarczy zebraliśmy:
- w Nowej Wsi 1705,70zł. + indywidualna ofiara 400zł.;
- w Koźmińcu 1624,50zł. – dzięki złożonym ofiarom już mamy spłacony dług za malowanie kościoła i na chwilę obecną stan konta Funduszu z Koźmińca wynosi: 1064,02zł. Serdeczne Bóg zapłać za te ofiary.

3. W poniedziałek przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

4. Z powodu kolejnego spotkania formacyjnego kapłanów Msza w poniedziałek będzie odprawiona o g. 18,oo.

5. W środę, 18 maja, przypada 102 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II, który całe swoje życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

6. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w kościele w dni powszednie po Mszy św., a w niedzielę po Mszy o g. 11,oo. Zachęcam także do odprawiania nabożeństw przy figurach i krzyżach parafii. W tym tygodniu nabożeństwa z moim udziałem będą odprawione o g. 20,3o:
- środa (18.05.) - Nowa Wieś – k. p. Juskowiak;
- czwartek (19.05.) - Budy k. p. Gościniak;
- piątek (20.05.) - Koźminiec – k. p. Błażejczyk;
- sobota (21.05.) - Wyki - k. p. Bilińskich.

7. W dniach 27-28 maja odbędzie się 8 edycja spotkania młodzieży „Festiwal Tratwa” w Pleszewie. Szczegóły wydarzenia na stronie: www.jestemnatratwie.pl

8. Diecezjalne Studium Organistowskie w Kaliszu ogłasza nabór na rok szkolny 2022/23. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

9. Nasza parafia pilnie poszukuje kandydata na kościelnego (emeryta lub rencistę). Oferujemy przyuczenie i stosowne uposażenie.

10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:

w Nowej Wsi rodziny państwa: Golka, Szczepaniak, Duczmal.

w Koźmińcu panie: Klaudię Kujek, Marzenę Bączyk, Martynę Bukowską.


Zapowiedzi

Marcin Karol Kaczmarek – par. Nowa Wieś i
Daria Maria Musielińska – par. Nowa Wieś zap. 2.

Patryk Paweł Kaczmarek - par. Nowa Wieś
Paulina Szymczak - par. Nowa Wieś zap. 1.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.


Dyrekcja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie informuje o organizowanym zjeździe absolwentów z okazji 65-lecia Szkoły Rolniczej w Marszewie w dniu 28.05.2022r. Szczegóły na stronie internetowej: www.marszew.pl lub pod numerem telefonu: 62-742 13 61.

Komunikat Biskupa Ordynariusza: W maju, kiedy oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie, odkrywamy także wartość służby kapłańskiej w Kościele. W miniony czwartek, 12 maja w ostrowskiej Konkatedrze święcenia diakonatu przyjęło dwóch alumnów diecezji kaliskiej: Adrian Albert i Mateusz Zimorski. W najbliższy czwartek, 19 maja o godz. 16.00 w Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu będziemy radować się darem trzech nowych kapłanów naszej diecezji. Będą nimi: ks. Jędrzej Grobelny z parafii św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie, ks. Patryk Ławrynowicz z parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim i ks. Rafał Maciak z parafii św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim.

Ciesząc się z tych wydarzeń, pragniemy również dziękować dobremu Bogu za kapłanów, którzy w tym roku obchodzą swoje jubileusze święceń. Jako wspólnota diecezjalna chcemy złożyć dziękczynienie za dar ich życia i powołania podczas Mszy Świętych w Katedrze Kaliskiej: w intencji kapłanów przeżywających 25-lecie święceń kapłańskich 17 maja o godz. 12.00, a tydzień później, 24 maja br. o godz. 12.00, w intencji kapłanów świętujących 60-lecie i 50-lecie święceń.

Jednocześnie w tym ważnym czasie, kiedy wielu młodych ludzi podejmuje decyzję, jaką wybrać drogę życiową, pragniemy prosić Pana, aby mieli otwarte serce i odwagę podjęcia powołania do kapłaństwa. Otoczmy modlitwą w naszych parafiach, wspólnotach i rodzinach, neoprezbiterów, kapłanów jubilatów, a także alumnów diecezji kaliskiej. Niech Maryja, Wychowawczyni powołań kapłańskich oraz św. Józef, Opiekun Odkupiciela wypraszają u Boga dar nowych pracowników Winnicy Pańskiej.

Bp Damian Bryl – Biskup Kaliski
.

Liczniki internetowe