PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
Nowa Wieś 53, 63-708 Rozdrażew
tel. 505 769 020
www.parafia.nowawies.com

NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (18.08.2019r.)

1. Ocena tego, co jest pomyślne dla każdego człowieka, jest niezwykle subiektywna. W chwili nieszczęścia opinie na ten temat stają się jeszcze bardziej radykalne. Stąd bycie prorokiem w godzinie próby jest niezwykle niebezpieczne. Nie tylko doświadczył tego prorok Jeremiasz, ale wielu innych ludzi Bożych. Autor Listu do Hebrajczyków radzi nam, byśmy w takim momencie patrzyli na Chrystusa i na Jego krzyż, a wtedy staniemy się silni i stanowczy w walce z grzechem. Ta walka jednak może nam przysporzyć wrogów nawet wśród najbliższych, którzy, niestety, wolą grzech niż życie łaski. Z grzechem się nie pertraktuje, bo to prosta droga do zdradzenia Chrystusa, a w końcu samego siebie. Dzisiaj Pan Bóg zwraca się do nas przez swoje słowo, abyśmy wystąpili w dobrych zawodach i bieg ukończyli.

2. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Gospodarczy zebraliśmy w Nowej Wsi 2 004, 64zł, a w Koźmińcu 1016,97zł. Serdeczne Bóg zapłać.

3. Bóg zapłać za przygotowanie wieńców dożynkowych.

4. W tym tygodniu w Nowej Wsi w poniedziałek będzie odprawiona nowenna do św. Józefa a w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5. W czwartek nie będzie czynna kancelaria parafialna. Równocześnie przypominam, że kancelaria jest czynna w dni powszednie, bezpośrednio po Mszy św. w Nowej Wsi.

6. W piątek obchodzić będziemy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierać będziemy ofiary na rozwój naszego diecezjalnego radia: „Radia Rodzina”.

8. 4. września odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę. Koszt przejazdu i ubezpieczenia wynosi 50 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać adres zamieszkania i swój numer pesel – te dane konieczne są do ubezpieczenia wyjazdu.

9. Organizatorzy akcji „Różaniec do granic", która w 2017 r. przywiodła tysiące Polaków na granice kraju do wspólnej modlitwy o Polskę, zapraszają na następne podobne wydarzenie: „Polska pod Krzyżem”. 14 września we Włocławku (z przyczyn organizacyjnych zostało zmienione miejsce spotkania), odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji przezwyciężenia kryzysu wiary w Kościele. Osoby chętne mogą zapisywać się u p. Wiesławy Soczewa. Koszt wyjazdu wynosi 50zł.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:

w Nowej Wsi rodziny państwa: Andrzejewskich, Kolenda, Wojciechowskich. w Koźmińcu panie: Ewę Grad, Irenę i Kingę Oleśków.

Zapowiedzi:

Adam Tomasz Jarocki – parafia Rozdrażew i
Daria Zuzanna Zapałowska - parafia Rozdrażew (wcześniej parafia Nowa Wieś) zap. 3.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia złóżmy serdeczne życzenia i zapewnienie o naszej pamięci przed Panem.