PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
Nowa Wieś 53, 63-708 Rozdrażew
tel. 505 769 020
www.parafia.nowawies.com

NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ (15.05.2022r.)

1. Nowe Prawo, które jako swoją ostatnią wolę Jezus daje w Wieczerniku, stanowi znak jedności we wspólnocie wierzących. Jest nie tyle wynikiem poświęcenia się dla innych, co raczej najgłębszym pragnieniem serca i osobistym zyskiem dla kogoś, kto kocha. Każdy człowiek odnosi bowiem korzyść, gdy jest kochany. Jednak największą korzyść odnosi ten, kto kocha innych, dając im siebie, na wzór Jezusa.

2. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Gospodarczy zebraliśmy:
- w Nowej Wsi 1705,70zł. + indywidualna ofiara 400zł.;
- w Koźmińcu 1624,50zł. – dzięki złożonym ofiarom już mamy spłacony dług za malowanie kościoła i na chwilę obecną stan konta Funduszu z Koźmińca wynosi: 1064,02zł. Serdeczne Bóg zapłać za te ofiary.

3. W poniedziałek przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

4. Z powodu kolejnego spotkania formacyjnego kapłanów Msza w poniedziałek będzie odprawiona o g. 18,oo.

5. W środę, 18 maja, przypada 102 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II, który całe swoje życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

6. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w kościele w dni powszednie po Mszy św., a w niedzielę po Mszy o g. 11,oo. Zachęcam także do odprawiania nabożeństw przy figurach i krzyżach parafii. W tym tygodniu nabożeństwa z moim udziałem będą odprawione o g. 20,3o:
- środa (18.05.) - Nowa Wieś – k. p. Juskowiak;
- czwartek (19.05.) - Budy k. p. Gościniak;
- piątek (20.05.) - Koźminiec – k. p. Błażejczyk;
- sobota (21.05.) - Wyki - k. p. Bilińskich.

7. W dniach 27-28 maja odbędzie się 8 edycja spotkania młodzieży „Festiwal Tratwa” w Pleszewie. Szczegóły wydarzenia na stronie: www.jestemnatratwie.pl

8. Diecezjalne Studium Organistowskie w Kaliszu ogłasza nabór na rok szkolny 2022/23. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

9. Nasza parafia pilnie poszukuje kandydata na kościelnego (emeryta lub rencistę). Oferujemy przyuczenie i stosowne uposażenie.

10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:

w Nowej Wsi rodziny państwa: Golka, Szczepaniak, Duczmal.

w Koźmińcu panie: Klaudię Kujek, Marzenę Bączyk, Martynę Bukowską.

Marcin Karol Kaczmarek – par. Nowa Wieś i
Daria Maria Musielińska – par. Nowa Wieś zap. 2.

Patryk Paweł Kaczmarek - par. Nowa Wieś
Paulina Szymczak - par. Nowa Wieś zap. 1.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.

Dyrekcja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie informuje o organizowanym zjeździe absolwentów z okazji 65-lecia Szkoły Rolniczej w Marszewie w dniu 28.05.2022r. Szczegóły na stronie internetowej: www.marszew.pl lub pod numerem telefonu: 62-742 13 61.

Komunikat Biskupa Ordynariusza: W maju, kiedy oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie, odkrywamy także wartość służby kapłańskiej w Kościele. W miniony czwartek, 12 maja w ostrowskiej Konkatedrze święcenia diakonatu przyjęło dwóch alumnów diecezji kaliskiej: Adrian Albert i Mateusz Zimorski. W najbliższy czwartek, 19 maja o godz. 16.00 w Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu będziemy radować się darem trzech nowych kapłanów naszej diecezji. Będą nimi: ks. Jędrzej Grobelny z parafii św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie, ks. Patryk Ławrynowicz z parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim i ks. Rafał Maciak z parafii św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim.

Ciesząc się z tych wydarzeń, pragniemy również dziękować dobremu Bogu za kapłanów, którzy w tym roku obchodzą swoje jubileusze święceń. Jako wspólnota diecezjalna chcemy złożyć dziękczynienie za dar ich życia i powołania podczas Mszy Świętych w Katedrze Kaliskiej: w intencji kapłanów przeżywających 25-lecie święceń kapłańskich 17 maja o godz. 12.00, a tydzień później, 24 maja br. o godz. 12.00, w intencji kapłanów świętujących 60-lecie i 50-lecie święceń.

Jednocześnie w tym ważnym czasie, kiedy wielu młodych ludzi podejmuje decyzję, jaką wybrać drogę życiową, pragniemy prosić Pana, aby mieli otwarte serce i odwagę podjęcia powołania do kapłaństwa. Otoczmy modlitwą w naszych parafiach, wspólnotach i rodzinach, neoprezbiterów, kapłanów jubilatów, a także alumnów diecezji kaliskiej. Niech Maryja, Wychowawczyni powołań kapłańskich oraz św. Józef, Opiekun Odkupiciela wypraszają u Boga dar nowych pracowników Winnicy Pańskiej.

Bp Damian Bryl – Biskup Kaliski