Aktualności z "Życia parafii"

29. stycznia 2019r. – zakończyła się tegoroczna kolęda. W wielu domach byłem przyjmowany bardzo życzliwie, za co bardzo dziękuję. 30 domów zastałem zamkniętych. Serdeczne Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary na potrzeby parafii oraz za różne wskazówki, dotyczące zarówno spraw gospodarczych, jak i duszpasterskich. Wszystkie te wskazówki zostaną przedyskutowane na spotkaniach Rady Parafialnej i te, które Rada uzna za wartościowe i pożyteczne dla naszej parafii, będą wprowadzane w życie.

27. stycznia 2019r. – w III Parafialnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, swoje talenty przy żłóbku zaprezentowało 13. wykonawców. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody ufundowane przez ks. Proboszcza.

23. stycznia 2019r. – odbyło się noworoczne spotkanie Grupy modlitwy św. o. Pio.

13. stycznia 2019r. - odbyło się wspólne świąteczne spotkanie Członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i Parafialnego Klubu Ludzi Złotego Wieku.

6. stycznia 2019r. - podobnie, jak w latach minionych - w Uroczystość Objawienia Pańskiego – dzieci i młodzież wcieliły się w kolędników misyjnych. W tym roku - chętnych do misyjnego kolędowania było 48 osób. Po uroczystym rozesłaniu w czasie Mszy św. przez ks. Proboszcza i błogosławieństwie, kolędnicy wędrowali przez parafię, nawiedzali nasze domy, śpiewali wspólnie kolędy, przedstawiali krótkie scenki i dziękowali za złożone ofiary. Podobnie, jak w poprzednich latach, Parafianie okazali otwarte serca na potrzeby Misji św. W tym roku zebrano rekordową kwotę 3 634,52zł. + 100zł. ofiarowane przez Członkinie Róży NMP Niepokalanie Poczętej. Składam serdeczne Bóg zapłać młodym misjonarzom i wszystkim ofiarodawcom. Ofiary te zostały już przekazanie Ojcom Białym Misjonarzom Afryki. Od 2011r., kiedy rozpoczęliśmy w naszej parafii tę akcję, Kolędnicy Misyjni zebrali na potrzeby Misji św. 18 743,76zł i 28 €.

1. stycznia 2019r. – przez wstawiennictwo Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, modliliśmy się o obfitość Bożej łaski dla naszej parafii i każdego z nas oraz o dar pokoju na świecie.

Na przełomie roku 2018/2019 – zostało zamontowanych 15 nowych okien w Domu Katechetycznym.