Oficjalna Strona Parafii Rzymskokatolickiej

 pw. N.M.P. Królowej Korony Polskiej

w Nowej Wsi.
<---  Kościół parafialny w Nowej Wsi.                           Kościół filialny w Koźmińcu  --->


  Strona domowa
  Kontakt
  Kancelaria paraf.
  Program duszp.
  Porządek Mszy św.
  Ogł. duszpasterskie
  Aktualności
  Kronika parafialna
  Gazetka paraf.
  Rada parafialna
  Grupy duszp.
  Wypominki roczne
  Galeria
  Uśmiech proboszcza
  Kościół online
  Biblioteka
  Warto odwiedzić
  Reg. cmentarza

Aktualności z "Życia parafii"

27.04.2022r. – jako wyraz wdzięczności za łaskę Pierwszej Komunii Świętej odbyła się pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

24.04.2022r. – tradycyjne już w naszej parafii, w Święto Miłosierdzia Bożego, po południu zostało odprawione nabożeństwo Drogi Światła i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

24.04.2022r. – do I Komunii świętej Przystąpiło w naszej parafii 18 dzieci. Rodzice w darze ołtarza ufundowali do obu kościołów figury św. Józefa.

15/16.04.2022r. - ramach obchodów Triduum Paschalnego, w obu naszych kościołach, odbyła się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

W Wielkim Poście – rozprowadzaliśmy w naszej parafii: baranki do święconki z białej czekolady, paschaliki na stół Wielkanocny oraz serwetki do koszyczka ze święconką lub na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży tych rzeczy został przeznaczony na pomoc najuboższym.

W ramach pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy, została przeprowadzona w naszej parafii, przez panie z Parafialnego Koła Caritas, zbiórka środków czystości i opatrunkowych oraz żywności. Dary te, o wartości około 6 500zł. zostały dostarczone do Ośrodka Caritas w Dobieszczyźnie 29.03.2022r.

26.03. – 30.03.2022r. – przeżywaliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadził o. Joel Kokott – franciszkanin z Wejherowa. W niedzielny wieczór (17.03.), po dwuletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami sanitarnymi związanymi z pandemią, odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Nowej Wsi.

25.03.2022r. – w łączności z Ojcem Świętym i całym Kościołem, w czasie Mszy św. sprawowanej o nawrócenie Rosji i o ustanie wojny na Ukrainie, dokonaliśmy Aktu Zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej odbyła się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ustania wojny i pokoju na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie.

25.03.2022r. – po raz 16 nasza parafia włączyła się w dzieło ochrony ludzkiego życia. W tym roku Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podjęło 24 naszych parafian.

21-23.03.2022r. – uczniowie szkół podstawowych naszej parafii uczestniczyli w Rekolekcjach Szkolnych, które poprowadził o. Emmanuel Noufe ze Zgromadzenia Ojców Białych Misjonarzy Afryki.

26/27 luty 2022r. – w Niepokalanowie i w wielu parafiach w Polsce odbyła się „Noc Walki o Boże Błogosławieństwo dla Polski”. Nasza parafia włączyła się w tę modlitwę. W sobotę o g. 22,oo została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny a po niej odbyła się całonocna (do g. 8,oo) Adoracja Najświętszego Sakramentu. Cieszy fakt, że we Mszy św. i Adoracji uczestniczyło sporo osób, także spoza naszej parafii.

02.03. – 16.04.2022r. - Podobnie, jak w ubiegłym roku podjęliśmy w Wielkim Poście Post Parafialny polegający na tym, że każdego dnia (z wyjątkiem niedziel i uroczystości) przynajmniej jedna osoba w parafii pościła w intencji: „O powrót wszystkich Parafian (dzieci, młodzieży i dorosłych) do pełni życia sakramentalnego oraz o pokój i zgodę na świecie, na Ukrainie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach”.

04.02.2022r. – W I Piątek Miesiąca dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej zostały poświęcone i wręczone modlitewniki.

23.01.2022r. – odbył się V Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek.

01.01.2022r. – rozpoczęliśmy Nowy Rok upraszając Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo Świętej Bożej Rodzicielki Maryi o dar pokoju w świecie i w naszych sercach.

.

Liczniki internetowe