Aktualności z "Życia parafii"

11. lutego 2021r. – Ks. Biskup Damian Bryl, zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego objął Diecezję Kaliską, jako trzeci w jej historii Biskup Ordynariusz. Tego dnia Apostolat Margaretka naszej parafii powiększył się o nową Margaretkę, która otuliła płaszczem modlitwy Ks. Biskupa Damiana. Jest to już 12. Margaretka w naszej Parafii.

18. – 29. stycznia 2021r. – Parafianie gromadzili się na tzn. „Mszach Kolędowych”, połączonych z nabożeństwem do Świętej Rodziny, upraszając Boże błogosławieństwo dla domu i zagrody. Liturgia miała swoje przedłużenie w Kościele Domowym, w czasie modlitwy błogosławieństwa domu i rodziny. Każda rodzina otrzymała tzn. Pakiet kolędowy, który zawierał min. ryt modlitwy błogosławieństwa rodziny i domu wraz z modlitwami do św. Józefa, książeczkę kolędową wyjaśniającą program duszpasterski obecnego roku, poświęconą kredę do oznaczenia drzwi domów i okolicznościowe obrazki.

1 stycznia – Przez wstawiennictwo Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, modliliśmy się o obfitość Bożej łaski dla naszej parafii i każdego z nas oraz o dar pokoju na świecie.