Aktualności z "Życia parafii"

27.04.2022r. – jako wyraz wdzięczności za łaskę Pierwszej Komunii Świętej odbyła się pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

24.04.2022r. – tradycyjne już w naszej parafii, w Święto Miłosierdzia Bożego, po południu zostało odprawione nabożeństwo Drogi Światła i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

24.04.2022r. – do I Komunii świętej Przystąpiło w naszej parafii 18 dzieci. Rodzice w darze ołtarza ufundowali do obu kościołów figury św. Józefa.

15/16.04.2022r. - ramach obchodów Triduum Paschalnego, w obu naszych kościołach, odbyła się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

W Wielkim Poście – rozprowadzaliśmy w naszej parafii: baranki do święconki z białej czekolady, paschaliki na stół Wielkanocny oraz serwetki do koszyczka ze święconką lub na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży tych rzeczy został przeznaczony na pomoc najuboższym.

W ramach pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy, została przeprowadzona w naszej parafii, przez panie z Parafialnego Koła Caritas, zbiórka środków czystości i opatrunkowych oraz żywności. Dary te, o wartości około 6 500zł. zostały dostarczone do Ośrodka Caritas w Dobieszczyźnie 29.03.2022r.

26.03. – 30.03.2022r. – przeżywaliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadził o. Joel Kokott – franciszkanin z Wejherowa. W niedzielny wieczór (17.03.), po dwuletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami sanitarnymi związanymi z pandemią, odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Nowej Wsi.

25.03.2022r. – w łączności z Ojcem Świętym i całym Kościołem, w czasie Mszy św. sprawowanej o nawrócenie Rosji i o ustanie wojny na Ukrainie, dokonaliśmy Aktu Zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej odbyła się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ustania wojny i pokoju na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie.

25.03.2022r. – po raz 16 nasza parafia włączyła się w dzieło ochrony ludzkiego życia. W tym roku Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podjęło 24 naszych parafian.

21-23.03.2022r. – uczniowie szkół podstawowych naszej parafii uczestniczyli w Rekolekcjach Szkolnych, które poprowadził o. Emmanuel Noufe ze Zgromadzenia Ojców Białych Misjonarzy Afryki.

26/27 luty 2022r. – w Niepokalanowie i w wielu parafiach w Polsce odbyła się „Noc Walki o Boże Błogosławieństwo dla Polski”. Nasza parafia włączyła się w tę modlitwę. W sobotę o g. 22,oo została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny a po niej odbyła się całonocna (do g. 8,oo) Adoracja Najświętszego Sakramentu. Cieszy fakt, że we Mszy św. i Adoracji uczestniczyło sporo osób, także spoza naszej parafii.

02.03. – 16.04.2022r. - Podobnie, jak w ubiegłym roku podjęliśmy w Wielkim Poście Post Parafialny polegający na tym, że każdego dnia (z wyjątkiem niedziel i uroczystości) przynajmniej jedna osoba w parafii pościła w intencji: „O powrót wszystkich Parafian (dzieci, młodzieży i dorosłych) do pełni życia sakramentalnego oraz o pokój i zgodę na świecie, na Ukrainie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach”.

04.02.2022r. – W I Piątek Miesiąca dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej zostały poświęcone i wręczone modlitewniki.

23.01.2022r. – odbył się V Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek.

01.01.2022r. – rozpoczęliśmy Nowy Rok upraszając Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo Świętej Bożej Rodzicielki Maryi o dar pokoju w świecie i w naszych sercach.