Parafialna Rada Duszpasterska

Cele i zadania Rady Duszpasterskiej są następujące:

- Rozeznawanie sytuacji duszpasterskiej.

- Poszukiwanie rozwiązań problemów duszpasterskich, jakie pojawiają               się we wspólnocie parafialnej.

- Przygotowanie sposobów przeżywania i obchodzenia               uroczystości parafialnych.

- Troska o okolicznościowe dekoratorstwo religijno-kościelne.

- Ożywianie i pogłębianie wiary przez dobrze zorganizowane dni               skupienia, rekolekcje, misje, konferencje, spotkania z wybitnymi               chrześcijanami, świadkami wiary.

- Wyczulanie ludzi na niebezpieczeństwo -milczącej apostazji- (nowa              forma ateizmu), demoralizacji, relatywizmu, indyferentyzmu.

- Przygotowywanie parafialnego rocznego programu duszpasterskiego              w oparciu o program diecezjalny.

- Informowanie całej wspólnoty parafialnej o wynikach posiedzeń              i spotkań Rady.

Struktura i posiedzenia Rady:

- Rada powinna się spotykać co miesiąc. Comiesięczne spotkania              zabezpieczają żywotność i skuteczność działania.

- Radzie przewodniczy proboszcz. On zwołuje jej posiedzenia i razem              z Sekretariatem ustala ich program.

- Rada, mając głos doradczy, wspomaga proboszcza w owocnym              i skutecznym organizowaniu duszpasterstwa parafii i kierowaniu nim.

- Sekretariat Rady składa się z trzech osób. Zespół sekretariatu              sporządza protokoły z posiedzeń; zbiera od członków Rady sprawy,              wnioski, propozycje do programu najbliższego posiedzenia
             i przedstawia je proboszczowi; prowadzi archiwum; opracowuje              tekst komunikatu z posiedzenia Rady, który po aprobacie              proboszcza powinien być podany do wiadomości parafian.

- Członkostwo w Radzie trwa pięć lat i może być poszczególnym              członkom przedłużone. W przypadku zmiany proboszcza lub jego              śmierci kadencja Rady kończy się z chwilą objęcia urzędu przez              nowego proboszcza, który powołuje nową Radę.

Skład personalny Parafialnej Rady Duszpasterskiej:

Sekretariat Rady:

Renata Wolniewicz;