Oficjalna Strona Parafii Rzymskokatolickiej

 pw. N.M.P. Królowej Korony Polskiej

w Nowej Wsi.
<---  Kościół parafialny w Nowej Wsi.                           Kościół filialny w Koźmińcu  --->


  Strona domowa
  Kontakt
  Kancelaria paraf.
  Program duszp.
  Porządek Mszy św.
  Ogł. duszpasterskie
  Aktualności
  Kronika parafialna
  Gazetka paraf.
  Rada parafialna
  Grupy duszp.
  Wypominki roczne
  Galeria
  Uśmiech proboszcza
  Kościół online
  Biblioteka
  Warto odwiedzić
  Reg. cmentarza


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
NMP KRÓLOWEJ KORONY POLSKIEJ
Nowa Wieś 53, 63-708 Rozdrażew
tel. 505 769 020
www.parafia.nowawies.comOgłoszenia duszpasterskie

NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ (2.05.2021.).

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem.

2. Dzisiaj - Mszą św. o g. 20,oo, za wszystkich Zmarłych Parafian sprawowaną (jeśli pozwoli pogoda) na Cmentarzu rozpoczniemy uroczystości odpustowe, którym będzie przewodniczył o. Stanisław Madeja – redemptorysta z Barda.
Msze św. w poniedziałek, 3. maja, będą odprawiane:
- w Koźmińcu o g. 9,3o; <> - w Nowej Wsi o g. 8,oo i suma odpbrustowa o g. 12,oo.
Uprzejmie proszę o zachowanie wszelkich aktualnych obostrzeń sanitarnych.

3. Maj jest miesiącem poświęconym szczególnej czci Matki Bożej. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które będą odprawiane w kościele w dni powszednie po Mszy św. Zachęcam także do odprawiania nabożeństw przy figurach i krzyżach parafii.
W tym tygodniu nabożeństwa z moim udziałem będą odprawione
- w czwartek - Nowa Wieś - przy kapliczce M.B. Licheńskiej;
- w piątek - Nowa Wieś – k. p. Widera;
- w sobotę - Nowa Wieś – k. p. Kocik.
Zgodnie z Dekretem Episkopatu Polski z dnia 28 sierpnia 2020r. do Litanii Loretańskiej doszły trzy nowe wezwania, dlatego przygotowałem śpiewniczek na nabożeństwa majowe (z Litanię i pieśniami ku czci Matki Bożej). Osoby, które organizują codzienne nabożeństwa przy Krzyżach i kapliczkach proszę, aby w zakrystii odebrały ten śpiewniczek dla wszystkich uczestników tychże nabożeństw.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca.
- W czwartek, jak w każdy I Czwartek miesiąca, w kościele parafialnym od g. 8,oo Grupa Adoracyjna będzie czcić Najświętszy Sakrament. Adoracja zakończy się nabożeństwem majowym, przed wieczorną Mszą św.
- W I Piątek okazja do spowiedzi w Nowej Wsi dla dzieci od g. 15,15 i następnie Msza o g. 16,oo, dla dorosłych i młodzieży od g. 18,45, a w Koźmińcu od g. 17,10.
- Chorych, którzy pragną przystąpić do sakramentów św. należy zgłaszać telefonicznie. Objazd chorych odbędzie się w sobotę od g. 9,oo.

5. W przyszłą sobotę przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia imieniny obchodzi Biskup Senior naszej diecezji, ks. Biskup Stanisław Napierała – otoczmy ks. Biskupa naszą serdeczną modlitwą.

6. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii, jako niedzielę powołań z udziałem kleryków naszej diecezji. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz Gospodarczy a przed kościołem klerycy będą zbierać ofiary na potrzeby naszego seminarium.

7. prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30. dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1. maja br.
W poniedziałek, 3. maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z  Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia, także we wspólnotach parafialnych, modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:

w Nowej Wsi rodziny państwa: Orpel, Marszałek Duda

w Koźmińcu panie: Edytę Kozal, Beatę Wolicką-Jelak, Annę Bielarz.


Zapowiedzi Przedślubne:


Mirosław Dobry – par. Nowa Wieś, wcześniej par. Rozdrażew i
Małgorzata Monika Szyszka – par. Nowa Wieś zap. 3.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy obfitości łask Zmartwychwstałego Pana i opieki Matki Najświętszej.

.

Liczniki internetowe