PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
Nowa Wieś 53, 63-708 Rozdrażew
tel. 505 769 020
www.parafia.nowawies.com

NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ (2.05.2021.).

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem.

2. Dzisiaj - Mszą św. o g. 20,oo, za wszystkich Zmarłych Parafian sprawowaną (jeśli pozwoli pogoda) na Cmentarzu rozpoczniemy uroczystości odpustowe, którym będzie przewodniczył o. Stanisław Madeja – redemptorysta z Barda.
Msze św. w poniedziałek, 3. maja, będą odprawiane:
- w Koźmińcu o g. 9,3o; <> - w Nowej Wsi o g. 8,oo i suma odpbrustowa o g. 12,oo.
Uprzejmie proszę o zachowanie wszelkich aktualnych obostrzeń sanitarnych.

3. Maj jest miesiącem poświęconym szczególnej czci Matki Bożej. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które będą odprawiane w kościele w dni powszednie po Mszy św. Zachęcam także do odprawiania nabożeństw przy figurach i krzyżach parafii.
W tym tygodniu nabożeństwa z moim udziałem będą odprawione
- w czwartek - Nowa Wieś - przy kapliczce M.B. Licheńskiej;
- w piątek - Nowa Wieś – k. p. Widera;
- w sobotę - Nowa Wieś – k. p. Kocik.
Zgodnie z Dekretem Episkopatu Polski z dnia 28 sierpnia 2020r. do Litanii Loretańskiej doszły trzy nowe wezwania, dlatego przygotowałem śpiewniczek na nabożeństwa majowe (z Litanię i pieśniami ku czci Matki Bożej). Osoby, które organizują codzienne nabożeństwa przy Krzyżach i kapliczkach proszę, aby w zakrystii odebrały ten śpiewniczek dla wszystkich uczestników tychże nabożeństw.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca.
- W czwartek, jak w każdy I Czwartek miesiąca, w kościele parafialnym od g. 8,oo Grupa Adoracyjna będzie czcić Najświętszy Sakrament. Adoracja zakończy się nabożeństwem majowym, przed wieczorną Mszą św.
- W I Piątek okazja do spowiedzi w Nowej Wsi dla dzieci od g. 15,15 i następnie Msza o g. 16,oo, dla dorosłych i młodzieży od g. 18,45, a w Koźmińcu od g. 17,10.
- Chorych, którzy pragną przystąpić do sakramentów św. należy zgłaszać telefonicznie. Objazd chorych odbędzie się w sobotę od g. 9,oo.

5. W przyszłą sobotę przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia imieniny obchodzi Biskup Senior naszej diecezji, ks. Biskup Stanisław Napierała – otoczmy ks. Biskupa naszą serdeczną modlitwą.

6. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii, jako niedzielę powołań z udziałem kleryków naszej diecezji. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz Gospodarczy a przed kościołem klerycy będą zbierać ofiary na potrzeby naszego seminarium.

7. prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30. dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1. maja br.
W poniedziałek, 3. maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z  Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia, także we wspólnotach parafialnych, modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:

w Nowej Wsi rodziny państwa: Orpel, Marszałek Duda

w Koźmińcu panie: Edytę Kozal, Beatę Wolicką-Jelak, Annę Bielarz.

Zapowiedzi Przedślubne:

Mirosław Dobry – par. Nowa Wieś, wcześniej par. Rozdrażew i
Małgorzata Monika Szyszka – par. Nowa Wieś zap. 3.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy obfitości łask Zmartwychwstałego Pana i opieki Matki Najświętszej.