Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Zwykła  (01.02.2026r.)

utworzone przez | sty 31, 2026 | Ogłoszenia duszpasterskie

IV  Niedziela Zwykła  (01.02.2026r.)

  • K. Ze względu na moje przeziębienie kolęda będzie dokończona w przyszłym tygodniu.
  • W poniedziałek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem gromnic będą odprawione w Nowej Wsi o g. 10.00 i 18.00 a w Koźmińcu o g. 16.30.
  • W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    *) I  – Czwartek
    – od g. 8.00 w kościele parafialnym Grupa Adoracyjna wielbić będzie Najświętszy Sakrament. Do udziału w tej Adoracji zapraszam także wszystkich chętnych Parafian a na zakończenie adoracji będzie odprawione nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a następnie o g. 18.00 Msza św.
    *) I – Piątek
    – Nowa Wieś – g. 14.15 – spowiedź dla dzieci;
    -g. 14.30 – Adoracja dla dzieci (na tę adorację przychodzą także obowiązkowo dzieci przygotowujące się do  I Komunii wraz z rodzicami.). 
    – g. 15.00 – Msza dla dzieci – w czasie której dzieciom z klasy III poświęcę modlitewniki; po Mszy św. katecheza w ramach przygotowania do I Komunii.      
    – Koźminiec g. 16.10 spowiedź, g. 16:30 Msza św.
    – Nowa Wieś g. 17.30 – spowiedź dla dorosłych i młodzieży (obowiązkowo dla kandydatów do bierzmowania a po Mszy i nabożeństwie spotkanie kandydatów do bierzmowania).
    *) I – Sobota
    – g. 9.00 – objazd chorych z posługą sakramentalną – chorych proszę zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie.
    Nowa Wieśpo Mszy o g. 18.00 Nabożeństwo I Sobót Miesiąca.
  • W przyszłą sobotę w Ostrowie Wlkp. odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Wojowników Maryi, które rozpocznie się o g. 9.30 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – ul. Limanowskiego 40.
  • Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz Gospodarczy, a przed kościołem będziemy zbierać ofiary na pomoc Diecezji Kamieniec Podolski w Ukrainie, w której wiele rodzin cierpi z powodu braku ogrzewania i prądu.
  • Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Kaliskiej uruchomiło zapisy na Katechezy Przedślubne oraz do Poradni Rodzinnych dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Terminy i miejsca odbywania się katechez, a także spotkań w poradni oraz zapisy podane na stronie www.drdk.pl
  • Kurs dla operatorów audiowizualnych (fotografów i kamerzystów) w czasie celebracji liturgii w diecezji kaliskiej odbędzie się 21 lutego i 28 lutego (dwa spotkania obowiązkowe) w Kaliszu, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Złotej 144 (godz. 9.00 – 14.00). Zapisy na adres e-mail kurii: kuria@kalisz.opoka.org.pl. W zgłoszeniu powinny być podane: imię i nazwisko kandydata, data i miejsce urodzenia, adres zamieszkania oraz kolorowe zdjęcie (jak do dowodu osobistego) przesłane drogą elektroniczną. Zdjęcie potrzebne będzie do wydania identyfikatora.
  • W zakrystii i w kancelarii parafialnej można nabyć książkę jubileuszową naszej parafii pt.: „Wiek zawierzenia Królowej Korony Polskiej” w cenie 50 zł.
  • W naszej parafii od 15. sierpnia 2024 r. obowiązują standardy ochrony dzieci i młodzieży, które są dostępne w kancelarii parafialnej, w zakrystii i na stronie internetowej parafii.
  • Bóg zapłać za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:
    w Nowej Wsi rodziny państwa: Kaźmierczak, Kaźmierczak, Marcinek;
    w Koźmińcu panie: Justynę Juskowiak, Kingę Marciniak, Ewę Waleńską.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów w codziennym życiu, opieki Matki Najświętszej.