OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III  NIEDZIELĘ   ADWENTU  (14.XII.2026r.)

utworzone przez | gru 13, 2025 | Ogłoszenia duszpasterskie

  • Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w liturgii pojawiły się szaty w kolorze różowym.
  • W naszej parafialnej wspólnocie rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które mają nie tylko przygotować nas do pobożnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia i do przyjścia Chrystusa na końcu czasu ale także ożywić i rozwinąć w naszej parafii adorację Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje prowadzi redemptorysta – o. Zbyszek Bruzi. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. Skorzystajmy także z adwentowej spowiedzi, która będzie w naszej parafii we wtorek – nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.
  • Zbierana w poniedziałek i we wtorek taca będzie przeznaczona na potrzemy zakonu Redemptorystów.
  • Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
  • Roraty w tym tygodniu będą odprawiane:
    – w Koźmińcu w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o g. 16:30, a w czwartek o g. 15:15;
    – w Nowej Wsi w poniedziałek, w środę, w czwartek i w piątek 18:00 a we wtorek o 18:30.
  • Ze względu na spowiedzi adwentowe w dekanacie Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek.
  • Do przyszłej niedzieli przy bocznym ołtarzu można składać dary w postaci przyborów szkolnych dla dzieci jednej z afrykańskich szkół prowadzonych przez Ojców Białych Misjonarzy Afryki. Nie dajemy słodyczy i zabawek. `
  • W przyszłą sobotę na Mszę św. w Nowej Wsi harcerze przyniosą Światełko Betlejemskie – które można będzie zabrać do domu.
  • W przyszłą niedzielę na probostwie o g. 17:00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych.
  • Przy bocznym ołtarzu można nabyć pobłogosławione opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 15zł – mała świeca i 25 zł – większa.
  • W zakrystii i w kancelarii parafialnej można nabyć książkę jubileuszową naszej parafii pt.: „Wiek zawierzenia Królowej Korony Polskiej” w cenie 50 zł.
  • W naszej parafii od 15. sierpnia 2024 r. obowiązują standardy ochrony dzieci i młodzieży, które są dostępne w kancelarii parafialnej, w zakrystii i na stronie internetowej parafii.
  • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę:
    w Nowej Wsi rodziny państwa: Jurdzińskich, Małeckich i Borowczyków;
    w Koźmińcu panie: Ewelinę Mikołajczak, Ewę Grad, Elżbietę Walczak.
  • Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę wzrastania w miłości ku Bogu i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
  • W środę o g. 11:00 odbędzie się pogrzeb śp. Heleny Lisiak. Różaniec za Zmarłą będzie odmawiany w kościele w Nowej Wsi w niedzielę, w poniedziałek i we wtorek o g. 17:00. W czwartek NW. g. 12:00 – pogrzeb śp. Romana Śpitalniaka. Różaniec za Zmarłego będzie odmawiany w kościele w Koźmińcu w niedzielę, w poniedziałek, we wtorek i w środę po Mszy św.
    Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….