(06.06.2026r.)
- Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w Niebie za dar Odkupienia a jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
- Dzisiaj o g. 14:00 odbędzie się Spotkanie w Parafialnym Klubie Ludzi Złotego Wieku.
- Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie w Koźmińcu o g. 17.00 i w Nowej Wsi o g. 19.00 zechciejmy się licznie gromadzić na Eucharystii, aby po niej podążać w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie i na zakończenie procesji uczcić Najświętsze Serce Jezusowe. W czwartek, na zakończenie Tygodnia Eucharystycznego po Mszach wyruszy procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Niech liczny udział liturgii Tygodnia Eucharystycznego świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.
- W poniedziałek w naszym kościele parafialnym przypada dzień adoracji w ramach Wieczystej Adoracji Naszej Diecezji. Uprzejmie proszę, aby odbyła się ona według następującego porządku:
8:00 – 9:00 – Grupy Duszpasterskie i Modlitewne;
9:00 – 10:00 – Nowa Wieś mieszkańcy domów 1 – 45;
10:00 – 11:00 – Nowa Wieś mieszkańcy domów 46 – 90;
11:00 – 12:00 – Nowa Wieś pozostali;
12:00 – 13:00 – mieszkańcy Koźmińca;
13:00 – 14:00 – Budy mieszkańcy domów 1 – 30;
14:00 – 15:00 – Budy pozostali;
15:00 – 16:00 – Polskie Olędry i Cegielnia;
16:00 – 17:00 – Wyki;
17:00 – 18:00 – Kandydaci do bierzmowania;
18:00 – 19:00 – osoby, które nie mogły uczestniczyć w wyznaczonym czasie;
19:00 – procesja eucharystyczna, zakończenie Adoracji, Msza św.
- W piątek w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po Mszach wieczornych (Koźminiec g. 17.00, Nowa Wieś g. 19.00) wyruszą procesje wokół kościoła dla uczczenia Najświętszego Serca Jezusowego. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
- W piątek po Mszy i procesji w Nowej Wsi odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy Polaków. O północy – na zakończenie adoracji – będzie odprawiona Msza św. w tej intencji.
- W piątek po procescji w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie wspólnoty młodzieżowej: MOC-ni razem w wierze.
- Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Fundusz Gospodarczy.
- W przyszłą niedzielę odbędzie się katecheza dla kandydatów do bierzmowania:
14:00 – Grupa I;
14:45 – Grupa II;
15:30 – Grupa III. - W kancelarii parafialnej można nabyć książkę jubileuszową naszej parafii pt.: „Wiek zawierzenia Królowej Korony Polskiej” w cenie 50 zł.
- W naszej parafii od 15. sierpnia 2024r. obowiązują standardy ochrony dzieci i młodzieży, które są dostępne w kancelarii parafialnej, w zakrystii i na stronie internetowej parafii.
- Bóg zapłać za posprzątanie kościołów. O przygotowanie świątyni w tym tygodniu uprzejmie proszę:
w Nowej Wsi rodziny państwa: Piszczelskich, Maślaczyk, Rybka.
w Koźmińcu panie:Dorotę Kubiak, Martę Przybylską, Katarzynę Kubiak.
- Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia złóżmy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną ich świętych patronów.
